Logo Polskiego Radia
Print

Polska z największym stoiskiem na targach w Szanghaju

IAR / PAP
Dariusz Adamski 06.11.2018 11:48
  • Polska z największym stoiskiem na Targach Importowych w Szanghaju. Relacja Tomasza Sajewicza (IAR)
  • Chińczycy są zainteresowani inwestycjami w przedsięwzięcia związane z logistyką i transportem między Azją i Europą. O szczegółach - Tomasz Sajewicz (IAR)
Polska z największym stoiskiem spośród państw UE na odbywających się w Szanghaju Międzynarodowych Targach Importowych
Fot.: twitter/@PAIH_pl /Polska Agencja Inwestycji i Handlu

W Pawilonie Polski prezentują się 82 firmy z naszego kraju. Na Międzynarodoe Targi Importowe Chin przyjechały firmy, które chcą eksportować do Państwa Środka polską żywność, popularne w tam wyroby z bursztynu, ale także firmy z sektora nowych technologii.

Tomasz Pisula, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która jest głównym organizatorem polskiej misji handlowej na targi w Szanghaju uważa, że udział w wydarzeniu jest szansą dla polskich firm na znalezienie kontrahentów w Chinach. - Mam nadzieję, że znaleźliśmy te firmy, które mają duży potencjał sprzedażowy. Te, które oferują bardzo wysoką jakość - bo naszym zdaniem o rynek chiński najlepiej grać jakością, a nie ceną - mówi Polskiemu Radiu prezes Pisula.

Chiny zadeklarowały chęć zwiększenia importu, w szczególności z państw położonych wzdłuż nowego Jedwabnego Szlaku. Międzynarodowe Targi Importowe w Szanghaju to pierwsza tego typu impreza wystawiennicza organizowana pod patronatem chińskiego rządu. Uczestniczą w niej przedsiębiorcy z ponad 140 państw.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt