Logo Polskiego Radia
Print

Młodzi Polacy na rynku pracy

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 14.03.2018 14:48
  • Młodzi na rynku pracy [posłuchaj].mp3
Chcą etatu w dużej korporacji i elastycznych godzin zatrudnienia – raport o oczekiwaniach młodych pracowników
Piotr Arak, współautor badania "Pierwsze kroki na rynku pracy 2018" Piotr Arak, współautor badania "Pierwsze kroki na rynku pracy 2018" Foto: Ewa Plisiecka/PRdZ

Ponad połowa polskich studentów i absolwentów chciałaby w przyszłości pracować dla kogoś, a 13 procent planuje założyć własną firmę. Tak wynika z badania "Pierwsze kroki na rynku pracy 2018" przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte. Badanie wykazało też, że przybywa młodych osób, które nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość. Dla pokolenia "Y" priorytetem są elastyczne godziny pracy, a prawie połowa uważa, że obowiązki zawodowe nie powinny zmuszać do rezygnowania z innych rzeczy w życiu. Najważniejsze dla młodych Polaków jest szczęście rodzinne i zdrowie – wynika z badania „Deloitte”.

W badaniu Deloitte w Polsce wzięło udział ponad 2,5 tysiąca respondentów, którzy kończą lub skończyli uczelnie w dużych miastach, przede wszystkim na kierunkach ekonomicznych, technicznych i prawniczych. Ich średnia wieku wyniosła 23 i pół roku.

Ze współautorem badania Piotrem Arakiem z firmy Deloitte rozmawia Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt