Logo Polskiego Radia
Print

Jacht I LOVE POLAND już w Miami. Zapraszamy na pokład

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 10.02.2019 10:21
Najnowocześniejsza polska jednostka regatowa, promuje Polskę z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
Jacht I LOVE POLAND   Foto: Fundacja_ PFN / TwitterJacht I LOVE POLAND Foto: Fundacja_ PFN / Twitter

Jacht I Love Poland przypłynął do Miami i cumuje przy Island Gardens Deep Harbour Marina. To najnowocześniejsza polska jednostka regatowa, która z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości tworzy historię polskiego żeglarstwa.

I LOVE POLAND to pionierski projekt Polskiej Fundacji Narodowej, w którym szkolą się młodzi adepci „polskiej szkoły oceanicznego żeglarstwa regatowego”. Projekt jest przedsięwzięciem, dzięki któremu młoda polska załoga będzie mogła rywalizować z najlepszymi żeglarzami regatowymi na świecie. Projekt powstał z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Volvo VO 70 to innowacyjna konstrukcja zaprojektowana z myślą o najcięższych załogowych okołoziemskich regatach. Jachty tej konstrukcji należą do najszybszych jednostek jednokadłubowych. I LOVE POLAND jest projektem sportowym, dzięki któremu jacht z polską załogą będzie mógł wziąć udział w najbardziej prestiżowych zawodach świata.

– Cieszymy się, że polska bandera może pojawić się w tak prestiżowym i uznanym porcie żeglarskim. To kolejny etap promocji Polski i obchodów 100-lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Każdy może przyjść i na własne oczy zobaczyć najbardziej zaawansowaną technologicznie polską jednostkę. Zapraszamy – powiedział Filip Rdesiński, Prezes Polskiej Fundacji Narodowej.

Źródło: PFN/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt