Logo Polskiego Radia
Print

"Ja w Internecie" - program aktywizacji w sieci

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 14.06.2018 14:54
  • Agnieszka Leszyńska i Szymon Majewski z Fundacji Legalna Kultura o programie "Ja w internecie"
Program realizowany przez Fundację Legalna Kultura ma zwiększać cyfrowe kompetencje Polaków
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjnepexels/CC0 License/Kaboompics/
Mimo powszechnego dostępu do internetu w Polsce, nasz kraj w tegorocznym zestawieniu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego zajmuje dopiero 24 miejsce w grupie 28 państw Unii Europejskiej. Czas to zmienić! Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu „Ja w internecie”. Celem Programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.
Wszystkie gminy w województwach: śląskim, opolskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim, podlaskim i pomorskim mogą składać wnioski o granty na sfinansowanie szkoleń dla dorosłych mieszkańców. Na realizację „Ja w Internecie” gminy mogą otrzymać grant w wysokości od 15 000 do 150 000 złotych. Legalna Kultura przeszkoli lokalnych instruktorów, którzy będą szkolić mieszkańców.

Mimo powszechnego dostępu do Internetu w Polsce, nasz kraj w tegorocznym zestawieniu indeksu gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego zajmuje dopiero 24 miejsce w grupie 28 państw Unii Europejskiej. Uruchomiono jednak środki, by tę sytuację zmienić. Fundacja Legalna Kultura rozpoczęła realizację programu „Ja w Internecie”.

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców Polski, jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w Internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy.

Z Agnieszką Leszyńską i Szymonem Majewskim z Fundacji Legalna Kultura rozmawiał Przemysław Pawełek.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt