Logo Polskiego Radia
Print

Instytut Polski w Wiedniu promuje polskie uniwersytety

IAR / PAP
Dariusz Adamski 16.05.2018 12:35
Instytut Polski w Wiedniu prezentował polskie uczelnie na targach Uniwersytetu Wiedeńskiego "Uni international"
Instytut Polski w Wiedniu

Dzięki inicjatywie Instytutu na targach "Uni international" zaprezentowanych zostało ponad 40 polskich uczelni wyższych, wśród nich 21 uniwersytetów, w tym m. in.: Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu czy warszawska SGH. Osoby odwiedzające polskie stoisko miały okazję zapoznać się z materiałami dotyczącymi m. in. systemu szkolnictwa wyższego w Polsce, a także uzyskać informacje na temat letnich kursów języka polskiego oraz możliwości podjęcia na polskich uczelniach studiów w języku angielskim.

- Jest to dla nas niezwykle ważny projekt, biorąc pod uwagę liczbę polskich studentów mieszkających i studiujących w Wiedniu, a także z uwagi na liczną diasporę polską w Austrii. Wielu młodych ludzi o polskich korzeniach, dorastając w Austrii, poszukuje kontaktu z językiem polskim i chętnie korzysta ze stypendiów zagranicznych w Polsce -mówił dyrektor Instytutu Polskiego w Wiedniu Rafał Sobczak. Ponadto, jak zaznaczył Sobczak, informacje na temat studiów w Polsce prezentowano również z myślą o studentach wiedeńskiej slawistyki i innych młodych ludziach zainteresowanych naszym krajem.

W ramach targów odbyły się również liczne wykłady i warsztaty, a na odwiedzających czekało wiele innych atrakcji. Instytut Polski w Wiedniu wziął udział w targach już po raz drugi.

Źródło: Instytut Polski w Wiedniu/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt