Logo Polskiego Radia
Print

Polski pawilon na festiwalu South by South West

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 11.03.2018 10:21
  • USA: polski pawilon na festiwalu South by South West [posłuchaj]
W USA prezentujemy najciekawsze polskie projekty interaktywne i startupy
Grafika promująca wydarzenie

Organizowany w Austin w Texasie od 1987 roku festiwal należy do największych na świecie przeglądów najnowszych, oryginalnych i najbardziej obiecujących trendów w muzyce, filmie, nowoczesnych technologiach i grach komputerowych.

Dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza Krzysztof Olendzki powiedział, że hasło polskiego pawilonu brzmi: "Poland: Gateway to Central and Eastern Europe" (Polska bramą do Europy środkowej i wschodniej). "Polska po raz pierwszy ma swoje narodowe stoisko. Jest ono zaprojektowane przez wspaniałych, młodych projektantów; nawiązuje swoją formą do stoisk tworzonych na światowych wystawach przez polskich projektantów z lat 30. W ten sposób zainspirowani przeszłością tworzymy przyszłość” - mówi Krzysztof Olendzki.

Na polskim stoisku będą prezentowane z jednej strony projekty szeroko pojętej kultury cyfrowej, gry i aplikacje oraz teledyski i filmy, z drugiej zaś interaktywne projekty biznesowe wykorzystujące najnowsze technologie, jak na przykład wspierająca pracę nauczycieli interaktywna platforma.

Festiwal przyciąga setki tysięcy osób z całego świata. Biorą one udział w spotkaniach, warsztatach, wykładach, prezentacjach, seansach filmowych, instalacjach artystycznych, multidyscyplinarnych panelach o trendach w kulturze, jedzeniu, medycynie, sporcie, edukacji, zdrowiu i polityce. Podczas Festiwalu odbywa się też około dwóch tysięcy koncertów.

Festiwal South by South West, to nie tylko kuźnia młodych talentów muzycznych i filmowych, ale też punkt startowy dla najlepszych startupów, które później często podbijają międzynarodowy rynek.

Festiwal South by South West jest najstarszym i najbardziej znanym wydarzeniem startupowo-muzyczno-filmowym. Przyciąga gwiazdy branży technologicznej, inwestorów i wizjonerów z Doliny Krzemowej, a także znane osobistości filmu, telewizji i polityki.

W tegorocznym festiwalu udział weźmie 500 startupów i projektów z 43 państw.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt