Logo Polskiego Radia
Print

Muzyczny most łączący Polskę i Ukrainę

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 10.11.2017 11:00
  • VI edycja Międzynarodowego Festiwalu "Odkrywamy Paderewskiego" [posłuchaj]
Zbliża się VI edycja Międzynarodowego Festiwalu "Odkrywamy Paderewskiego". Tegoroczna edycja jest wyjątkowa
Plakat promujący wydarzeniePlakat promujący wydarzenie

Rozpoczynamy nową tradycję - zastrzegają organizatorzy. Głównym miejscem przedsięwzięcia jest i pozostanie Lwów, ale od tej edycji wkraczamy również do stolic organizatorów, czyli do Warszawy i Kijowa co zapewne wzmacnia ideę, która od samego początku przyświecała projektowi.

Z założenia Festiwal miał być płaszczyzną do znakomitej wspólpracy artystów z obu stron granicy, ale również, żeby był szerzej rozumianym elementem budowy dobrych polsko-ukraińskich relacji i tak się teraz dzieje.

Na wyjątkowośc tegorocznej edycji zapewne ma wpływ przede wszystkim wyjątkowy program i wspaniali artyści.

Wśród nich:

Andrzej Bauer – profesor, wiolonczelista i dyrygent, Anna Maria Staśkiewicz – wybitna polska skrzypaczka;

Lubawa Sydorenko – znakomita ukraińska młoda kompozytorka, Marianna Humetska – pianistka i jednoczesnie dyrektor artystyczna Festiwalu;

Jonathan Plowright – światowej sławy brytyjski pianista, Krzesimir Dębski – wybitny dyrygent, skrzypek i kompozytor muzyki filmowej;

Grażyna Auguścik – absolutnie wyjątkowa mieszkająca w USA polska śpiewaczka jazzowa, która tym razem wystąpi z Nikolą Kołodziejczykiem i Maciejem Szczycińskim.

Więcej na ten temat w rozmowie Katarzyny Semaan z Adamem Balą, prezesem Polsko - Ukraińskiej Fundacji imienia Ignacego Jana Paderewskiego.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt