Logo Polskiego Radia
Print

Holandia: kontrowersje po emisji znaczka nt. mundialu

IAR / PAP
Dariusz Adamski 14.06.2018 10:24
Holenderska poczta przeprasza za emisję znaczka, który łączy mundial w Rosji z zestrzeleniem lotu MH17 w 2014 roku
Znaczek, który wywołał dyskusję w HolandiiZnaczek, który wywołał dyskusję w Holandiitwitter/NOS/nos.nl

Znaczek, do którego dotarła redakcja portalu NOS.nl przedstawia sylwetkę piłkarza, który kopiąc piłkę, zestrzeliwuje samolot. Pod rysunkiem znajduje się tekst „FIFA World Cup Russia 2018”. Autorem rysunku, który pojawił się na znaczku jest ukraiński artysta Andriej Jermolenko. Jest on twórcą ośmiu plakatów Mundialu w Rosji. Jak podaje z kolei ukraińska strona union.info, znaczki pokazują "okrutną i krwawą naturę" rosyjskiego reżimu.

Każdy kto chce, może zgłosić projekt znaczka i zamówić go w PostNL. Holenderski operator pocztowy potwierdził, że zgłoszone zostało zamówienie na arkusz z dziesięcioma takimi znaczkami.

Jak poinformowała PostNL, firma żałuje, że wydrukowała i dostarczyła znaczek zawierający obraz, "który może być obraźliwy dla niektórych". Urząd tłumaczy w komunikacie, że pomimo, że znaczki sprawdzane są przez kontrolerów, mogą zdarzyć się pomyłki i niektóre treści mogą zostać publikowane. Firma zapewnia, że bada sprawę oraz będzie zapobiegać podobnym nadużyciom w przyszłości.

nos.nl/dad

tags: Holandia, Rosja
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt