Logo Polskiego Radia
Print

Wiceszef MSZ Rosji: uwzględniamy działania NATO

IAR / PAP
Dariusz Adamski 13.06.2018 14:00
Aleksandr Gruszko oznajmił, że Rosja uwzględnia i śledzi działania i plany NATO na flance wschodniej
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjnePixabay/CC0 License/zhuravlevzhuravleva

- Obserwujemy wszystko bacznie, nasza ocena przygotowań Sojuszu (Północnoatlantyckiego) na flance wschodniej jest dobrze znana - powiedział Gruszko.

Według wiceszefa MSZ w przypadku konieczności Moskwa "podejmie wszelkie środki wojskowo-techniczne, które w sposób niezawodny gwarantują bezpieczeństwo i zdolności obronne Federacji Rosyjskiej".

Gruszko wyraził przekonanie, że NATO doskonale rozumie, iż Rosja bardzo uważnie śledzi, jak przebiega proces rozbudowy infrastruktury Sojuszu.

O tym, że Rosja ma zamiar domagać się od NATO przestrzegania umów o niedopuszczalności linii podziału i o niepodzielności bezpieczeństwa, mówił w środę także szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej z greckim ministrem spraw zagranicznych Nikosem Kodziasem.

- Przedstawiliśmy naszym greckim kolegom oceny tego, co się dzieje w sferze polityczno-wojskowej na naszym kontynencie, mając na uwadze przede wszystkim zwiększanie wojskowej aktywności USA i NATO w pobliżu rosyjskich granic - powiedział Ławrow.

PAP/IAR/dad

tags: NATO, Rosja
Czytaj także
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt