Logo Polskiego Radia
Print

Do czego doprowadzić może budowa Nord Stream 2?

IAR / PAP
Dariusz Adamski 13.06.2018 10:54
Skoro Nord Stream doprowadził do aneksji Krymu, do czego doprowadzi budowa Nord Stream 2 - pyta Anna Fotyga
Anna Fotyga, eurodeputowana, była minister spraw zagranicznychAnna Fotyga, eurodeputowana, była minister spraw zagranicznychFoto: PAP/Radek Pietruszka

Europosłanka PiS Anna Fotyga, która jest przewodniczącą podkomisji bezpieczeństwa i obrony, wypowiadała się podczas debaty na sesji plenarnej europarlamentu w Strasburgu. Była szefowa polskiej dyplomacji brała udział w debacie na temat unijnego szczytu, który za nieco ponad dwa tygodnie odbędzie się w Brukseli. Wśród tematów, które mają zostać poruszone podczas najbliższego szczytu znalazły się m.in. wieloletni budżet UE, bezpieczeństwo oraz migracja, do której w swoim wystąpieniu odniosła się Anna Fotyga. Eurodeputowana powiedziała, że Polska, choć nie zgodziła się na przymusowy podział w Unii Europejskiej uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, przyjmowała migrantów ze Wschodu.

Przewodnicząca SEDE odniosła się także do kwestii bezpieczeństwa energetycznego. - Budowa gazociągu Nord Stream 1 pozwoliła Rosji na aneksję Krymu. Do czego może doprowadzić budowa Nord Stream 2? - pytała Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych.

Na automatyczny i przymusowy podział uchodźców naciskają kraje Południa, wspierane przez część Europy Zachodniej. Natomiast państwa w większości Europy Środkowo-Wschodniej są przeciwne. Uważają, że pomoc uchodźcom powinna być dobrowolna i podkreślają, że w inny sposób okazują solidarność w kryzysie migracyjnym - przekazują wsparcie finansowe i pomagają uchodźcom w obozach poza Unią.

IAR/wpolityce.pl

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt