Logo Polskiego Radia
Print

"Wlk. Brytania ma wsparcie Polski w sprawie Skripala"

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 14.03.2018 15:00
  • Sprawa otrucia Skripala - NATO zaniepokojone, apeluje do Rosji [posłuchaj]
Dostrzegamy problemy, które są generowane przez Federację Rosyjską na terenie Europy - mówi Michał Dworczyk
Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał DworczykSzef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał DworczykPolskie Radio/Trójka

Dostrzegamy te problemy, które są generowane przez Federację Rosyjską na terenie Europy i wszystko na to wskazuje, że z tym mamy do czynienia w Wielkiej Brytanii - skomentował w rozmowie z portalem wPolityce.pl sprawę próby otrucia Siergieja Skripala Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Minister Dworczyk podkreślił, że Wielka Brytania może liczyć na nasze wsparcie w wyjaśnieniu tej sprawy.

Dostrzegamy te problemy, które są generowane przez Federację Rosyjską na terenie Europy i wszystko na to wskazuje, że z tym mamy do czynienia w Wielkiej Brytanii. Tak, jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, Wielka Brytania może liczyć na wsparcie Polski we wszystkich obszarach związanych z wyjaśnieniem tej sprawy—podkreślił Dworczyk.

Minister odniósł się również do informacji, podanej przez ministra Jacka Sasina, że nie tylko wiceminister Patryk Jaki i marszałek Stanisław Karczewski brani są pod uwagę jako kandydaci na prezydenta Warszawy, ale także on.

Nie komentuję tych informacji. Decyzje dotyczące wyborów samorządowych są zarezerwowane dla władz Prawa i Sprawiedliwości. Ja się skupiam na pracy dla premiera Mateusza Morawieckiego. Chcemy w Kancelarii stworzyć sprawnie działające zaplecze prezesa Rady Ministrów i całego rządu—stwierdził szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

wPolityce.pl/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt