Logo Polskiego Radia
Print

MSZ Rosji: możliwe spotkanie Putin-Trump w Paryżu

IAR / PAP
Dariusz Adamski 12.10.2018 10:02
MSZ Rosji dopuszcza możliwość spotkania Władimira Putina i Donalda Trumpa 11 listopada w Paryżu
Donald Trump i Władimir PutinDonald Trump i Władimir PutinPAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS + PAP/EPA/SERGEI KARPUKHIN / POOL

Przedstawiciel MSZ Rosji Jurij Borisienko oświadczył w piątek, że spotkanie prezydentów Rosji i USA, Władimira Putina i Donalda Trumpa, jest możliwe 11 listopada w Paryżu, jeśli obaj liderzy będą tam na obchodach 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej.

Borisow, który jest dyrektorem departamentu Ameryki Północnej w MSZ Rosji, zaznaczył przy tym, że na razie strona amerykańska nie zwracała się do Rosji w tej sprawie.

Pytany o możliwość spotkania prezydentów w Paryżu dyplomata wskazał, że "jeśli prezydenci Rosji i USA będą uczestniczyć w tym samym wydarzeniu międzynarodowym, to kontakty są oczywiście możliwe". Zaznaczył następnie, że na razie nie są prowadzone prace w tym kierunku, ponieważ strona amerykańska do Rosji się nie zwracała.

W ostatnich dniach media w Finlandii podały, że Putin i Trump mogliby spotkać się w tym kraju w pierwszej połowie przyszłego roku. Jednak Kreml oświadczył, że obecnie nie ma takich planów.

W lipcu w Helsinkach odbył się pierwszy szczyt z udziałem Putina i Trumpa. Wcześniej rozmawiali oni jedynie nieoficjalnie przy okazji wielostronnych spotkań - G20 w Hamburgu i APEC w Wietnamie.

PAP/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt