Logo Polskiego Radia
Print

Litwa jest gotowa współpracować z każdym rządem Polski

IAR / PAP
Dariusz Adamski 12.01.2018 19:50
  • Litwa jest gotowa współpracować z każdym polskim rządem - powiedział Polskiemu Radiu litewski minister spraw zagranicznych. Relacja Kamila Zalewskiego
Litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkeviczius liczy też na poprawę stosunków Polski z Unią Europejską
Szef litewskiego resortu spraw zagranicznych Linas LinkevicziusSzef litewskiego resortu spraw zagranicznych Linas LinkevicziusLithuanian MFA (flickr) CC BY-NC-SA 2.0, via www.urm.lt/default/pl/

Szef litewskiego MSZ, Linas Linkeviczius, w rozmowie z Polskim Radiem, powiedział, że pogratulował nowemu ministrowi spraw zagranicznych Polski, Jackowi Czaputowiczowi i zaprosił go do Wilna. - Nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi, ale chcę, aby nowy minister wiedział, że czekamy tutaj na niego i jesteśmy gotowi do dalszej współpracy - mówi Linkeviczius.

Minister dodaje, że dla Litwy stosunki z Polską są bardzo istotne i cieszy go fakt, że wkrótce odbędą się spotkania na najwyższym szczeblu. W lutym do Wilna przyjedzie prezydent Andrzej Duda, a w marcu - premier Morawiecki.

Linkeviczius jest zadowolony z decyzji, że Polska prawdopodobnie nie będzie kupować energii elektrycznej z białoruskiej elektrowni atomowej w Ostrowcu. - Życzymy nowemu, polskiemu rządowi, aby dzięki niemu na lepsze zmieniły się relacje z Unią Europejską, bo te problemy dotyczą nie tylko Polski, ale są ważne dla całego regionu - zaznacza Linkevicius i przypomina, że wspólnym interesem obu krajów jest m.in. bezpieczeństwo energetyczne oraz kwestia obronności.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt