Logo Polskiego Radia
Print

Londyn i Bruksela rozpoczęły negocjacje ws. Brexitu

PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek 19.06.2017 17:52
  • Profesor Piotr Wawrzyk o negocjacjach w sprawie Brexitu.
Wielka Brytania i UE przystąpiły formalnie do negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty
pixabay.com/Public Domain CC0
Wielka Brytania i Unia Europejska przystąpiły formalnie do negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
Delegacja brytyjska z ministrem do spraw Brexitu Davidem Davisem po raz pierwszy zasiadła do stołu negocjacyjnego z głównym, unijnym negocjatorem Michelem Barnierem i jego ekipą ekspertów.
David Davis zapewnił ze strony brytyjskiej, że Londyn chce szczególnej i głębokiej relacji z UE i że ma nadzieję na konstruktywne i dobre rozmowy. Z kolei Michel Barnier mówił o nadziei na stworzenie harmonogramu w ramach którego będą odbywały się negocjacje.
Negocjacje w sprawie Brexitu rozpoczynają się prawie rok po referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii i trzy miesiące po oficjalnym poinformowaniu przez Wielką Brytanię o woli wyjścia ze Wspólnoty.Wielka Brytania i Unia Europejska przystąpiły formalnie do negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty. Delegacja brytyjska z ministrem do spraw Brexitu Davidem Davisem po raz pierwszy zasiadła do stołu negocjacyjnego z głównym, unijnym negocjatorem Michelem Barnierem i jego ekipą ekspertów. David Davis zapewnił ze strony brytyjskiej, że Londyn chce szczególnej i głębokiej relacji z UE i że ma nadzieję na konstruktywne i dobre rozmowy. Z kolei Michel Barnier mówił o nadziei na stworzenie harmonogramu w ramach którego będą odbywały się negocjacje. Negocjacje w sprawie Brexitu rozpoczynają się prawie rok po referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii i trzy miesiące po oficjalnym poinformowaniu przez Wielką Brytanię o woli wyjścia ze Wspólnoty.

Delegacja brytyjska, z ministrem do spraw Brexitu Davidem Davisem, po raz pierwszy zasiadła do stołu negocjacyjnego z głównym, unijnym negocjatorem Michelem Barnierem i jego ekipą ekspertów.

David Davis zapewnił ze strony brytyjskiej, że Londyn chce szczególnej i głębokiej relacji z UE i że ma nadzieję na konstruktywne i dobre rozmowy. Z kolei Michel Barnier mówił o nadziei na stworzenie harmonogramu w ramach, którego będą odbywały się negocjacje.

Negocjacje w sprawie Brexitu rozpoczynają się prawie rok po referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wyjściem z Unii i trzy miesiące po oficjalnym poinformowaniu przez Wielką Brytanię o woli wyjścia ze Wspólnoty.

Z prof. Piotrem Wawrzykiem z Uniwersytetu Warszawskiego rozmawiał Przemysław Pawełek.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt