Logo Polskiego Radia
Print

Putin już wie, kto będzie rządził Rosją

PAP
Dariusz Adamski 20.04.2017 18:35
"Następcę prezydenta Federacji Rosyjskiej może wybrać jedynie naród rosyjski w trakcie demokratycznych wyborów"
Prezydent Rosji Władimir PutinPrezydent Rosji Władimir PutinPAP/EPA/ALEXEY NIKOLSKY / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Następcę prezydenta Federacji Rosyjskiej może wybrać jedynie naród rosyjski w trakcie demokratycznych wyborów - podkreślił prezydent Władimir Putin w czwartek na posiedzeniu komitetu organizacyjnego rosyjskich obchodów zakończenia drugiej wojny światowej.

Wybory prezydenckie w Rosji mają się odbyć w marcu 2018 roku. Putin jeszcze nie powiedział, czy weźmie w nich udział, lecz powszechnie oczekuje się, że będzie się ubiegał o czwartą kadencję - pisze Reuters.

- O następcy prezydenta decyduje tylko rosyjski naród w trakcie demokratycznych wyborów i nikt więcej - powiedział Putin na spotkaniu na Kremlu. Była to jego odpowiedź na uwagi weterana radzieckiej kampanii w Afganistanie, który poskarżył się na prominentnego senatora, twierdzącego, że "prawowitym następcą" prezydenta będzie przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin.

Reuters przypomina, że 53-letni Wołodin, były wiceszef administracji prezydenta, cieszy się popularnością jako szef Dumy (niższej izby parlamentu).

Agencja pisze, że większość rosyjskich analityków uważa, że Putin, który dominuje w pejzażu politycznym Rosji od 17 lat, zdecyduje się na ostatnią kadencję, nim w roku 2024 przekaże władzę sukcesorowi.

Media moskiewskie, opierając się na sygnałach przekazanych im przez źródła na Kremlu, oceniają, że start Putina w wyborach w roku 2018 jest przesądzony.

PAP/dad

tags:
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt