Logo Polskiego Radia
Print

Pomoc rozwojowa jedną z wizytówek Polski na świecie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 15.06.2018 20:33
  • W magazynie mówimy m.in. o spotkaniu w Singapurze, polskiej pomocy rozwojowej i działalności Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej w USA
Polska angażuje się w pomoc dla obszarów dotkniętych konfliktami zbrojnymi, biedą i katastrofami naturalnymi. Mówiono o tym podczas polskiego przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjnePAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

W magazynie "Widziane z Polski" komentujemy wyniki spotkania prezydenta Donalda Trumpa i przywódcy Korei Północnej Kim Dzong-una w Singapurze.

Pomoc humanitarna i rozwojowa jest jedną z wizytówek Polski na świecie. W opinii specjalistów, polskie organizacje nie dysponują, co prawda, tak dużymi środkami finansowymi jak organizacje z krajów Zachodu, ale też potrafią doskonale wykorzystać środki, które mają. O tym, w jaki sposób Polska angażuje się w pomoc dla dotkniętych konfliktami zbrojnymi, biedą i katastrofami naturalnymi, rozmawiano m.in. w czasie zakończonego właśnie polskiego przewodnictwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Dlaczego to pomoc jest polską specjalizacją? Zapytaliśmy o to Wojciecha Wilka, prezesa Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, a także eksperta ONZ.

W audycji także informacje o bardzo dobrej sytuacji na polskim rynku pracy.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest największą polonijną firmą poza terytorium Polski. Została stworzona w 1976 roku, z myślą o wspieraniu polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Wartość aktywów, którymi obecnie dysponuje, przekracza 2 miliardy dolarów. Instytucja funkcjonuje na amerykańskim rynku finansowym. Nie jest jednak typowym bankiem. W działalności stawia na promocję polskości, a jej klienci to w większości Polonia. Szczegóły w rozmowie Piotra Orłowskiego.

Mówimy również o XIV Olimpiadzie Języka Polskiego dla polonijnej młodzieży z Niemiec i zapraszamy na spotkanie z uczestniczkami XX Światowej Konfrencji Gospodarczej Polonii w Toruniu.

Do wysłuchania mgazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt