Logo Polskiego Radia
Print

Polonijni przedsiębiorcy zainteresowani inwestowaniem w Polsce

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 01.06.2018 18:03
  • W magazynie mówimy m.in. o aktywności Polski na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ, relacjach z Izraelem i XX Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii
W Toruniu odbyła się XX Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii. Uczestniczyli w niej reprezentanci środowisk gospodarczych Polonii ze wszystkich kontynentów
Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Foto: Adam Zakrzewski/torun.pl.Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. Foto: Adam Zakrzewski/torun.pl.

W magazynie "Widziane z Polski" mówimy o aktywności Polski na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zaapelował o powołanie pełnomocnika Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw konfliktu na Ukrainie i skierowanie do tego kraju międzynarodowych sił pokojowych. Szef polskiej dyplomacji przedstawił swoją propozycję na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku.

Relacjonujemy też wizytę wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina w Izraelu. Polityk rozmawiał z izraelskim ministrem nauki Ofirem Akunisem i przy okazji konferencji naukowej w Jerozolimie spotkał się z premierem Benjaminem Netanjahu. Efektem rozmowy z ministrem nauki Izraela Ofirem Akunisem ma być porozumienie o współpracy naukowo-technicznej między Polską a Izraelem.

W audycji także informacje o rozstrzygnięciu dorocznego konkursu "Wydarzenie Historyczne Roku", relacja z XX Światowej Konferencji Gospodarczej Polonii w Toruniu i Dni Kultury Polskiej w Stanisławowie, na Ukrainie.

Które polskie uczelnie są zwycięzcami tegorocznego rankingu na najlepszą szkołę wyższą? Mówi o tym Waldemar Siwiński, prezes Fundacji "Perspektywy".

Naszym gościem jest też Olgierd Łukaszewicz, który od wielu lat należy do grona najlepszych i najpopularniejszych polskich aktorów.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski", zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt