Logo Polskiego Radia
Print

Muzeum Historii Polski wspiera edukację historyczną Polaków

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 02.02.2018 14:44
  • W magazynie m.in.o debacie po nowelizacji ustawy o IPN, Konkursie "Być Polakiem" i programie "Patriotyzm Jutra"
"Patriotyzm Jutra" to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspieraniu cennych inicjatyw
Foto: materiały prasowe

W magazynie "Widziane z Polski" mówić będziemy o nowelizacji ustawy o IPN. Przewiduje ona m.in. kary za sformułowanie “polskie obozy koncentracyjne". Na ten temat rozmawiamy z prof. Szewahem Weissem, byłym ambasadorem Izraela w Polsce.

Skomentujemy też pierwsze orędzie o stanie państwa, wygłoszone przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

W audycji jest także mowa o walce o prawa polskiej mniejszości na Litwie i Konkursie "Być Polakiem", adresowanym do polonijnej młodzieży i nauczycieli.

W naszej audycji mówimy również o programie "Patriotyzm Jutra". To ogólnopolski projekt grantowy, który służy odkrywaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. W ramach Programu o dotację na realizację projektów z zakresu edukacji historycznej mogą ubiegać się organizacje pozarządowe i samorządowe instytucje kultury z całej Polski, w szczególności: stowarzyszenia, fundacje, muzea regionalne, domy i lokalne centra kultury, biblioteki.

W magazynie relacjonujemy też uroczystość wręczenia medalu św. Krzysztofa wileńskiemu zespołowi "Wilia".

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zachęca Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt