Logo Polskiego Radia
Print

Litewskie i żmudzkie dzieje rodu marszałka Józefa Piłsudskiego

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 26.01.2018 21:40
  • Mówimy m.in. o promocji Polski podczas Forum w Davos, wystawie o rodzie Piłsudskich i obchodach 100-lecia niepodległości w Argentynie
W Senacie otwarto wystawę "Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość”. Ekspozycji towarzyszy książka "Marszałek Ziuk i pierwsi niepodlegli"
Foto: K.Czerwińska/Kancelaria Senatu

W szwajcarskim mieście Davos odbyło się Światowe Forum Ekonomiczne. W dorocznym spotkaniu udział wzięli przywódcy państw, szefowie międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, bankierzy, szefowie organizacji pozarządowych. Polskę reprezentował m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. W magazynie mówimy o promocji Polski podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.

Relacjonujemy także uroczystość otwarcia w Senacie RP wystawy "Czerwonym Tramwajem do Przystanku Niepodległość”. Traktuje ona o litewskiej i żmudzkiej historii rodu marszałka Józefa Piłsudskiego. Ekspozycję przygotował dziennikarz Piotr Wdowiak. Wystawie towarzyszy także okolicznościowa książka "Marszałek Ziuk i pierwsi niepodlegli".

W programie odnosimy się także do zapowiedzi budowy w Polsce elektrowni atomowej. Informujemy również o rosnącej liczbie autobusów elektrycznych w naszym kraju. Dobry przklad daje tu Warszawa.

Obchody 100-lecia niepodległości Polski zainaugurowano w tych dniach w Argentynie. Opowiada o nich ambasador RP w Buenos Aires, Marek Pernal.

W Wilnie w ubiegłym tygodniu odbył się koncert jednej z najbardziej znanych polskich piosenkarek, Maryli Rodowicz. Występ został zorganizowany przez polską rozgłośnię Radio znad Wilii. Z Wilna pochodzi rodzina artystki, która opowiada o swoich kresowych korzeniach.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt