Logo Polskiego Radia
Print

Jak odnieść sukces na emigracji? Opowieść Polaka z Wysp

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 03.11.2017 20:07
  • W magazynie m.in. o obchodach 73. rocznicy wyzwolenia Bredy, o roku 2018 ogłoszonym Rokiem Zbigniewa Herberta i sukcesach w Wlk. Brytanii Pawła Lajszc
Paweł Lajszczak wyemigrował do Wlk. Brytanii w 2004 r. Nie miał pracy, ani pieniędzy, średnio mówił po angielsku. Mimo to udało mu się osiągnąć niebywały sukces
Paul LajszczakPaul Lajszczak

W magazynie "Widziane z Polski" mówić będziemy o uroczystościach 73. rocznicy wyzwolenia holenderskiej Bredy przez 1. Polską Dywizję Pancerną Generała Stanisława Maczka.

Naszym gościem będzie prof. Marek Wilczyński, historyk z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, w rozmowie z którym zastanowimy się czy potrafimy dbać o swoje dziedzictwo i promować historię Polski.

W adycji mówimy także o ogłoszeniu przez Sejm RP roku 2018 Rokiem
Zbigniewa Herberta i rozmawiamy z Francesso Cataluccio, przyjacielem poety i tłumaczem jego wierszy na język włoski.

Naszym rozmówcą jest też Paweł Lajszczak, wizjoner, globalny przedsiębiorca, właściciel kilkudziesięciu firm o międzynarodowym zasięgu, a ostatnio także bohater popularnej serii dokumentalnej BBC "The Week The Landlords Moved In" - 14 lat temu zaczynał życie w Wielkiej Brytanii z trzystoma funtami w kieszeni, obecnie ma kilkadziesiąt firm i podbija rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii.

Zapraszamy również na spotkanie z Bogumiłą Żongołłowicz, pisarką i dziennikarką z Australii, dokumentalistką, która zajmuje się przede wszystkim badaniem losów Polaków w Australii po II wojnie światowej. Rozmawiamy jednak o najnowszej książce poświęconej pierwszemu honorowemu konsulowi RP w Australii, Władysławowi Noskowskiemu. Książka ukazuje się pół wieku po śmierci jej bohatera zupełnie zapomnianego, pomimo niezaprzeczalnych zasług dla Polski i australijskiej Polonii.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt