Logo Polskiego Radia
Print

Towarzystwa Chopinowskie z Kanady wspiera młodych artystów

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 16.06.2017 16:59
  • W magazynie m.in. o wizycie prezydenta Donalda Trumpa w Polsce, wspomnienie o prof. Zbigniewie Brzezińskim i najnowszy ranking polskich uczelni
Jednym z nich jest Adam Piotr Żukiewicz, utalentowany pianista, który z sukcesami koncertuje w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie
Andrzej Willmann, prezes Towarzystwa Chopinowskiego z KanadyAndrzej Willmann, prezes Towarzystwa Chopinowskiego z KanadyFoto: materiały prasowe

Biały Dom potwierdził oficjalnie, ze prezydent Donald Trump przyjedzie do Polski. Amerykański przywódca spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i weźmie udział w zaplanowanym na początek lipca Szczycie Trójmorza, podczas którego wygłosi ważne przemówienie.

"To niezykłe wydarzenie, które nie ma precedensu" - mówi w magazynie "Widziane z Polski" prof. Zbigniew Lewicki - amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

W audycji wspominamy także zmarłego niedawno w Stanach Zjednoczonych wielkiego polityka, stratega i dyplomatę, prof. Zbigniewa Brzezińskiego.

- Otwarty i życzliwy dla ludzi oraz głęboko zaangażowany w sprawy Polski i Polaków. Wiele zawdzięczam profesorowi Zbigniewowi Brzezińskiemu - mówi Aleksandra Ziółkowska-Boehm pisarka mieszkająca w USA. - Nasza znajomość zaczęła się w latach 80- tych w Kanadzie, gdzie mieszkał doktor Tadeusz Brzeziński dyplomata, ojciec profesora, o którym wówczas pisałam rozdział w książce, poświęconej polskiej diasporze. Profesor Zbigniew Brzeziński był jej czytelnikiem i recenzentem. I tak było przez następne lata. Dostąpiłam tego wyróżnienia, że czytał moje kolejne książki i zawsze dzielił się swoimi wrażeniami i uwagami - mówi pisarka.

W magazynie "Widziane z Polski" przedstawiamy także ranking polskich uczelni. Na jego czele znalazł się Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński. Trzecie miejsce przypadło Politechnice Warszawskiej. Oceniano w sumie 168 uczelni i 68 kierunków. Ranking po raz 18. przygotowała Fundacja Edukacyjna "Perspektywy", pod nadzorem kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera.

W audycji prezentujemy również działalność kandyjskiego Towarzystwa Chopinowskiego, wspierającego młodych utalentowanych muzyków. Jednym z nich jest Adam Piotr Żukiewicz, pianista który z sukcesami koncertuje w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jego pierwszy recital w Warszawie zorganizował Andrzej Willmann, prezes Towarzystwa Chopinowskiego z Kanady.

Do wysłuchania magazynu "Widziane z Polski" zaprasza Halina Ostas.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt