Logo Polskiego Radia
Print

"Popołudnie z kulturą" z niepodległościowymi akcentami

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 09.11.2018 10:19
  • Irlandzkie osobliwości - "Popołudnie z kulturą" [posłuchaj]
Odbyły się prelekcje historyków: Dawida Jędrzejaka - "Polska odrodzona" oraz Ruth Illinghorth "Irlandia i Polska - lata po odzyskaniu niepodległości"
Foto: materiały prasowe

"Popołudnie z kulturą" to wydarzenie zorganizowane przez Midlands Polish Community - organizację polonijną, działającą od tego roku w środkowej części Irlandii. Podczas listopadowego wydarzenia na deskach teatru w Mullingar miały okazję zaprezentować się dwa teatry dziecięce z polskich szkół w Mullingar i Cavan oraz dorosły teatr z miasta Limerick.

Podczas "Popołudnia z kulturą" odbyły się również prelekcje historyków: Dawida Jędrzejaka - "Polska odrodzona" oraz Ruth Illinghorth "Irlandia i Polska - lata po odzyskaniu niepodległości". Wieczorowi towarzyszyło spotkanie autorskie Jakuba Krajewskiego, autora książki "Magiczna harfa. Legendy irlandzkie."

Gość programu - Sławomir Kazek - przewodniczący stowarzyszenia Midlands Polish Community, opowiada o przebiegu wydarzenia, a także o powstaniu organizacji oraz o jej dotychczasowej działalności.

Na program "Irlandzkie osobliwości" zapraszają Laura Barszczewicz i Katarzyna Dziewa.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt