Logo Polskiego Radia
Print

Chicago: zbiórka na leczenie polskich dzieci w USA

IAR / PAP
Dariusz Adamski 11.02.2019 12:30
  • Polonia w Chicago zebrała ponad 300 tysięcy dolarów na leczenie polskich dzieci w USA. Materiał Piotra Orłowskiego (IAR)
  • O ponad trzydziestoletniej działalności Fundacji, z jej prezes - Dorotą Małachowski, w Chicago rozmawiał Piotr Orłowski [posłuchaj]
Polonia w Chicago zebrała ponad 300 tysięcy dolarów na leczenie polskich dzieci w USA
Zdjęcie ilustracyjneZdjęcie ilustracyjneStockSnap.io/Jonathan Simcoe/CC0 License

Amerykańska Polonia zebrała ponad 311 tysięcy dolarów podczas 22. Radiotonu. Pieniądze z akcji, której organizatorami są Fundacja Dar Serca i chicagowskie Polskie Radio 1030, są przeznaczane na leczenie polskich dzieci z rzadkimi schorzeniami. Dla większości z nich, pobyt w USA to jedyna szansa na ratowanie zdrowia i życia.

Radioton jest coroczną, dwudniową kwestą prowadzoną na antenie polonijnego radia. Na ten czas zawieszana jest ramówka, a jedynym tematem są apele o wsparcie.

Częścią Radiotonu są też aukcje przedmiotów ofiarowanych przez znane osoby. W tym roku licytowano między innymi naszyjnik, który Darowi Serca ofiarowała zaprzyjaźniona z fundacją Pierwsza Dama - Agata Kornhauser-Duda. Wśród gadżetów były też podarunki pod polskich siatkarzy oraz piłkarzy - Jakuba Błaszczykowskiego i Cristiano Ronaldo.

Foto:
Foto: Piotr Orłowski

Niespodziewanym prezentem była licytacja piosenki z dedykacją od Jacka Wójcickiego. Aktor będąc na wakacjach w Chicago, usłyszał o zbiórce i spontanicznie pojawił się w studiu radiowym.

Polonijna fundacja pomogła dotychczas niemal tysiącu dzieci z Polski. Środki zabrane w tym roku pozwolą na wsparcie kolejnych kilkudziesięciu.

O ponad trzydziestoletniej działalności Fundacji, z jej prezes - Dorotą Małachowski, w Chicago rozmawiał Piotr Orłowski.

Więcej informacji na temat fundacji i pomocy, którą niesie, można znaleźć na jej stronie internetowej - www.darserca.org.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt