Logo Polskiego Radia
Print

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa w USA

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 13.06.2018 09:50
  • Robert Radkowski, dyrektor PSFCU w rozmowie z Piotrem Orłowskim [posłuchaj]
Organizacja została stworzona w 1976 roku z myślą o wspieraniu polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych
Adam Małysz i Robert Radkowski, dyrektor PSFCU Adam Małysz i Robert Radkowski, dyrektor PSFCU Foto: PSFCU

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa jest największą polonijną firmą poza terytorium Polski. Została stworzona w 1976 roku, z myślą o wspieraniu polskich imigrantów w Stanach Zjednoczonych. Wartość aktywów, którymi obecnie dysponuje, przekracza 2 miliardy dolarów.

Instytucja funkcjonuje na amerykańskim rynku finansowym. Nie jest jednak typowym bankiem. W działalności stawia na promocję polskości, a jej klienci to w większości Polonia. PSFCU od 18 lat prowadzi program stypendialny dla uzdolnionej młodzieży. W tym czasie wsparcie otrzymało prawie 4 tysiące osób. Łączna kwota dofinansowania to ponad 4 miliony dolarów. Dzięki tegorocznemu programowi stypendialnemu, pomoc otrzymało 388 osób.

Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa prowadzi też akcję zbierania podpisów pod deklaracją wdzięczności Amerykanom za pomoc w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Do udziału zaprasza Polaków z całego świata. Deklarację można podpisać na stronie internetowej - www.deklaracjapolonii2018.org.

O działalności polonijnej instytucji z Robertem Radkowskim, dyrektorem Polsko-Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej na rejon centralnej oraz zachodniej części USA, rozmawiał Piotr Orłowski.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt