Logo Polskiego Radia
Print

46. polonijny bal w Miami. Złoty Medal dla premiera

IAR / PAP
Dariusz Adamski 11.02.2018 10:09
Polonijny bal w Miami rozpoczęto od poloneza, którego odtańczyli goście ceremonii, w tym minister Anna Maria Anders
Goście 46. polonijnego balu odtańczyli tradycyjnego polonezaGoście 46. polonijnego balu odtańczyli tradycyjnego polonezaPR/Marek Wałkuski

Premier Mateusz Morawiecki otrzymał Złoty Medal przyznawany przez działający na Florydzie Amerykański Instytut Kultury Polskiej. Wyróżnienie w imieniu premiera odebrała podczas dorocznego Balu Polonaise w Miami minister Anna Maria Anders, pełnomocnik rządu do spraw dialogu międzynarodowego.

Był to 46. polonijny bal w Miami. Rozpoczęto go od poloneza, którego odtańczyli specjalni goście ceremonii, w tym minister Anna Maria Anders. W uroczystości wzięli też udział uczestnicy Polsko-Amerykańskiego Szczytu Przywództwa, który odbywał się w największym mieście Florydy.

Główna organizatorka balu, honorowa konsul w Miami Blanka Rosenstiel tłumaczyła korespondentowi Polskiego Radia, dlaczego wraz ze swoim instytutem przyznała Złoty Medal premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. - Jest człowiekiem, który zna się na handlu międzynarodowym, wie, jak rozbudować Polskę, jak sprowadzić inwestorów. Cieszymy się, że Polska znowu będzie wielkim krajem - powiedziała Blanka Rosenstiel.

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan wyraził przekonanie, że imprezy takie jak Bal Polonaise integrują Polonię. - Wszelkie inicjatywy, które służą lepszemu zorganizowaniu Polonii i lepszej koordynacji jej działań, są ważne dla mnie jako dla polskiego polityka, dlatego że silniejsza Polonia to lepsze relacje pomiędzy Waszyngtonem a Warszawą - podkreślił wicemarszałek Senatu. Adam Bielan dodał, że lepsze relacje polsko-amerykańskie to większe bezpieczeństwo naszego kraju.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt