Logo Polskiego Radia
Print

Charytatywny koncert kolędowy w Wilnie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 08.01.2018 16:08
  • Tradycycyjny Wieczór Kolędowy w Wilnie. Relacja Kamila Zalewskiego
W Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbył się tradycyjny Świąteczny Wieczór Kolędowy „Gwiazda Nadziei”
Foto: Roman Niedźwiecki/zw.lt

Polskie małżeństwo z Wilna zorganizowało nietypową akcję charytatywną. W ramach świątecznego koncertu kolęd kwestowano na rzecz młodego małżeństwa. Jak informują organizatorzy, jedno z małżonków cierpi na niedowład rąk i porusza się na wózku inwalidzkim.

Ilona i Adam Jurewiczowie oraz zespół "Stella Spei" organizują koncerty charytatywne w okresie noworocznym co roku. Niedzielne, wspólne kolędowanie z mieszkańcami Wilna w Domu Kultury Polskiej było jedenastym takim spotkaniem. W poprzednich latach Jurewiczowie zbierali środki m.in. na rzecz domów dziecka czy pogorzelców. "Udało się już przekazać na te cele ponad 54 tysiące euro" - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem dla Zagranicy Adam Jurewicz. W tym roku podczas koncertu zbierano pieniądze na prezent dla młodego małżeństwa. "Jedno z małżonków porusza się na wózku inwalidzkim od wielu lat. Niespodzianka polega też na tym, że te osoby jeszcze do końca nie wiedzą, że otrzymają ten prezent" - powiedział Adam Jurewicz i dodał, że chodzi o to, aby ludziom tak ciężko dotkniętym przez los pomóc na nowej drodze życia. Organizatorzy nie ujawniają, kim jest małżeństwo.

Podczas koncertu wspólnie śpiewano najbardziej znane kolędy. Podczas niespełna dwugodzinnego spotkania udało się zebrać ponad 1200 euro. Dodatkowo wsparcia udzielił też samorząd rejonu wileńskiego.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Kamila Zalewskiego.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt