Logo Polskiego Radia
Print

Białoruś: sportowy zlot Polaków nad Niemnem

IAR
Dariusz Adamski 17.06.2017 11:54
  • "Sport, zabawa i odpoczynek" - to dewiza trzeciego zlotu "Nad Niemnem", w którym uczestniczą przedstawiciele polskich organizacji z centralnej Białorusi. Impreza odbywa się w ośrodku turystycznym "Wysoki Brzeg" nad Niemnem w okolicy miasteczka Stołpce. Relacja Włodzimierza Paca (IAR)
"Sport, zabawa i odpoczynek" - to dewiza trzeciego zlotu "Nad Niemnem", w którym uczestniczą przedstawiciele polskich organizacji z centralnej Białorusi.
Białoruś: sportowy zlot Polaków nad Niemnem
Białoruś: sportowy zlot Polaków nad Niemnem IAR/Włodzimierz Pac

Impreza odbywa się w ośrodku turystycznym "Wysoki Brzeg" nad Niemnem w okolicy miasteczka Stołpce.

Około stu uczestników zlotu turystycznego po porannym śniadaniu, przygotowanym na ognisku, i kąpieli w Niemnie podzieliło się na grupy. Jedni grają w tenisa stołowego, inni w piłkę siatkową, jeszcze inni biegają. Niektórzy przyjechali na zawody całymi rodzinami - tak jak pani Łarysa Krywonosowa z Mińska. - Jestem tutaj po raz pierwszy. Przyjechałam z synem Romkiem i mężem. Staramy się uprawiać sport i w ogóle lubimy takie aktywne życie - mówi pani Łarysa. Wśród uczestników zlotu jest również Marina Repkina - szefowa stołecznego oddziału Polskiej Macierzy Szkolnej. -Wspaniale się czuję. To dobry wypoczynek. Rzeka Niemen jest również wspaniałym miejscem, »pozwala« na refleksję, na odprężenie i wspomaga - mówi Marina Repkina.

Zawody sportowe zakończą się jutro konkursem gotowania tradycyjnych polskich potraw na ognisku. Najlepsi sportowcy pojadą w lipcu do Torunia na Światowe Igrzyska Polonijne.

IAR/dad

tags:
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt